![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 12544137
*
nr 1254 4137
Kanna
Keramik, 1800-tal. Höjd: 17
Kondition: lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 20:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 18:29:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:34
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
*
Kanna
Kondition: lagad
nr 1254 4137
Kanna
Keramik, 1800-tal. Höjd: 17
Kondition: lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 18:29:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18 -
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:34 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55